CHP’de Mansur Yavaş krizi! Belediye başkanları çalıştayına katılmadı

CHP Belediye Liderleri Çalıştayı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair açıklamalarda bulunarak CHP’li liderlere talimatlarını iletti.

SADECE MANSUR YAVAŞ KATILMADI

250’ye yakın liderin katıldığı toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yerini alırken gözlen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı aradı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SİVAS’A TEK VAAT KAMULAŞTIRMA

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında, iktidara geldiklerinde Sivas’ta demir çelik fabrikasını kamuya kazandırıp etkin hale getireceklerini belirterek, “Bir demir çelik fabrikası var burada. Tam bir yılan öyküsüne dönmüş. Bir çalışıyor bir çalışmıyor. Verdiler, sattılar, ettiler. Binlerce insan buradan geçiniyordu. Hala meyyit üzere yatıyor orada. Bir kere de bir fabrika çalışmaz mı? Bir sefer de o fabrika çalışsa o fabrikaya hayat gelmez mi? Orada çalışan personellerin aileleriyle birlikte huzurlu bir hayat sürmeleri gerekmez mi? Sivaslı kardeşlerime kelam veriyorum. Nasip olursa millet ittifakı olarak iktidar olacağız. Göreceksiniz o fabrikayı alacağız. Kamuya alacağız. 6183 sayılı amme alacakları tahsili tarzı kanuna nazaran alıp, kamu kurumuna dönüştüreceğiz. Orada Sivaslılar çalışacak, alın terinin karşılığını alacak, ortaya çıkacak katma bedel Sivas’ın katma bedeli olacak.” dedi.

CHP Belediye Liderleri Çalıştayı, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının akabinde basına kapalı olarak devam etti.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir