DAĞDER Turnuvası’na coşkulu final

BURSA (İGFA) – Cumhuriyetin Kuruluşunun 100.yıl anısına düzenlenen ve elde edilen gelirin üniversite öğrencilerine burs takviyesi olarak değerlendirileceği açıklanan turnuvada 44 kadro şampiyonluk çabası verdi.

Merinos Atatürk Stadyumu’nda oynanan final maçında Düvenderspor ve Belenören kadroları kıyasıya gayret ederken karşılaşmanın sonunda rakibini 2-1’lik skorla yenen Belenören ekibi 18.Geleneksel DAĞDER Halısaha Futbol Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamladı.

Dağ yöresinden gelen yüzlerce kişinin tribünleri doldurarak alandaki heyecana ortak olduğu turnuvanın final merasimine çok sayıda protokol de katıldı.

DAĞDER Genel Başkanı İsmail Aydoğdu, turnuva boyunca bir ortada olmanın pahasına dikkat çekmek istediklerini belirterek; “Bir ortada olmak, çaba etmek, izleyicilerin bir ortada olması kardeşlik demek, dostluk demek. Biz bunu hatırlatmak için bu turnuvaları yapıyoruz. Elbette bir tane şampiyon çıkacak, o da bu turnuvadaBelenören oldu. Tüm atletleri kutluyorum. Uğraş eden, dereceye giren ya da giremeyen her kadrosu kutluyorum. Her biri dostça uğraş etti. Zati her şeyden kıymetlisi oydu. İnşallah darısı gelecek yıla diyelim. Gelecek yıl da yeniden bu türlü bir turnuva yaparız, yeniden bu hoş tabloları görme bahtı buluruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir