FETÖ’nün Gaybubet Evi’ne operasyon: 20 şüpheli yakalandı!

İçişleri Bakanlığı, İstanbul ve Yalova’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlarda 20 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Uğraş Daire Başkanlığı uyumunda, FETÖ/PDY’nin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalar sonucunda İstanbul ve Yalova’da operasyonlar düzenlendi.

20 KİŞİ YAKALANDI

İstanbul Terörle Uğraş Şube Müdürlüğünce, örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu bedellendirilen, örgütün kelamda inançlı olarak tabir edilen “örgüt evlerinde” kaldıkları ve firari olarak aranma kayıtlarının olduğu tespit edilen 20 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyonda, ihraç edilen 1 polis memuru, 1 öğretmen, 1 mühendis, 1 vergi müfettişi, 1 araştırma vazifelisi, 1 zabıt katibi, 1 TCDD’de kontratlı memur ile 1 faal gelir uzman yardımcısı, 2 KHK kapsamında kapatılan kurum çalışanı ve 8 özel bölüm çalışanı olmak üzere 18 kişi yakalandı. Aramalarda çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Yalova Terörle Gayret Şube Müdürlüğünce de örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu bedellendirilen, tabir ve teşhislerde ismi geçen, üniversite devirlerinde örgüte ilişkin meskenlerde kalan ve “ev ablası” olarak faaliyet gösteren, biri KHK kapsamında kapatılan kurum çalışanı, oburu özel kesim çalışanı olmak üzere 2 kuşkulu yakalandı.

2 FİRARİ ARANIYOR

Firari 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir