Jahrein oğlu kimdir, ismi ne? Ahmet Sonuç’un (Jahrein) oğlu doğdu mu, doğum tarihi hangi gün?

Jahrein’in oğlu doğdu mu, ismi nedir? Jahrein oğlu hangi gün dünyaya geldi? Jahrein oğlunun ismi nedir? Jahrein’in kaç çocuğu var? Jahrein’in çocuğu doğdu mu? gündemin merak edilen başlıkları ortasında geliyor. Pekala, Jahrein oğlu kimdir, ismi ne? Ahmet Sonuç’un oğlu doğdu mu, doğum tarihi hangi gün?

JAHREİN’İN OĞLU DOĞDU MU, İSMİ NEDİR?

Jahrein (Ahmet Sonuç) ‘in oğlu Bora Buyruk, 17 Mart 2023 tarihinde dünyaya geldi. Hoş haberi İnstagram story ve Twitter’dan duyuran Jahrein, Yüzüklerin Efendisi Boromir’in görselini paylaştı.

Jahrein’in paylaştığı tweet:

Jahrein’in oğlunun ismi Bora Emir’dir.

JAHREİN KİMDİR?

Ahmet Sonuç ya da bilinen ismiyle Jahrein (29 Kasım 1988, İstanbul), Türk internet ünlüsüdür. İnternet mesleğine YouTube ile başladı ve daha sonra Twitch’te yayın yapmaya başladı. Çoklukla sohbet ve oyun alanında içerik üretmekte, internet fenomenleri ve siyasi figürlerle röportaj yapmaktadır. Nisan 2022’den Ağustos 2022’ye kadar yayınlarını YouTube’dan yapmış olup 31 Ağustos 2022’de açtığı yayında, halihazırda yayın yaptığı Twitch’e geri döneceğini duyurmuştur. Genel olarak oyun alanının dışında aktüel politik bahislerde yaptığı yorumlar gazetecilerden reaksiyon toplamaktadır.

Hayatı

Gençlik ve eğitimi

Ahmet Sonuç, 1988’de İstanbul’da doğmuştur. Kıbrıs Türkü babası jinekoloji tabibi, Burdurlu annesi ise hemşiredir. İlkokul eğitimini Karabük’te aldı ve ortaokul eğitimi sırasında Antalya’ya taşındı. Ortaöğrenimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Leipzig Üniversitesi Moleküler Fizik ve Biyokimya Kısmını okumak için Almanya’ya yerleşti.

Almanya’da eğitim gördüğü yıllarda eğitimden çok oyun oynamaya vaktini ayıran Sonuç, evvel YouTube üzerinden görüntüler çekti ve daha sonra Twitch’te yayınlar yaparak internet mesleğine atıldı. Üniversiteyi son sınıfta bırakmasının akabinde Polonya’ya taşınarak G2A’de çalışmaya başladı.

Türkiye’ye dönüşü

2018 yılında gerçekleştirilen Oyunun Yıldızları Ödüllerinde en düzgün yayıncı mükafatını kazandı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek Antalya’ya yerleşti.

Rekkitz ekibi

Rekkitz ismi verilen bir yayıncı takımı kurdu. Grup, Jahrein ve öbür 3 arkadaşından oluşmaktadır. Rekkitz takımı canlı yayın ve podcast üzerine içerik üretmektedir.

Siyaset girişimi

Sonuç, Nisan 2021 tarihli bir Twitch yayınında, 2023 Türkiye genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıkladı. 22 Mayıs 2021 tarihli yayınında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk etti. Ropörtaj; gençleri, Türkiye’de interneti, eğitimi, bilimsel çalışmaları ve Sedat Peker görüntülerini husus aldı. Yayın, anlık olarak 300 bini aşkın kişi tarafından izlendi ve internet tarihinde bir siyasi parti önderinin katıldığı birinci internet yayını oldu. Sonuç, Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği röportajdan sonra tabire çağrıldığını duyurdu. 12 Haziran 2021 tarihli yayınında DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ı ağırladı.

2022 yılında milletvekilliği adaylığından vazgeçtiğini açıklayan Jahrein, bundan kısa bir mühlet sonra yapmış olduğu bir yayında, Dinozorları Öldüren Meteor Partisi isminde resmi bir siyasi parti kuracağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir