Peugeot 408 Türkiye’de satışta! 6 farklı renk seçeneği var. Peugeot 408’in satış fiyatı ne? Peugeot 408’in özellikleri nedir?

Peugeot’tan yapılan açıklamaya nazaran marka, yeni 408 modeliyle SUV kodlu dinamik silueti ve fastback dizaynıyla kalıpları kırıyor. Ekim 2022’deki Paris Araba Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılan yeni Peugeot 408, Türkiye’de de satılmaya başlandı.

Peugeot, yeni 408 ile son derece rekabetçi C segmentindeki eser çeşitliliğini artırırken, markanın SUV sınıfındaki muvaffakiyetini da devam ettirecek.

TAM ELEKTRİKLİ MODELİ SATIŞA SUNULACAK MI?

Türkiye’ye birinci etapta 1.2 PureTech 130 motor ve 8 ileri vitesli EAT8 otomatik şanzımanıyla ithal edilen Peugeot 408’in gelecekte tam elektriklisinin de satışa sunulması planlanıyor.

KAÇ FARKLI RENK SEÇENEĞİ VAR?

Peugeot 408’de Allure ve GT donanım paketlerine ek olarak 6 farklı renk seçeneği de tercih edilebiliyor.

SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Peugeot 408’in Allure donanım düzeyi 1 milyon 110 bin TL’den satışa sunulurken, GT donanım düzeyine sahip Peugeot 408 modeline ise 1 milyon 283 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla sahip olunabiliyor.

Peugeot Türkiye, yeni 408 modeli için mart ayı boyunca sunduğu 240 bin TL’ye kadar 12 ay vadeli ve yüzde 0,99 faizli finansman kampanyasıyla da dikkati çekiyor.

Yeni Peugeot 408 Allure’un tasarım ve tarz konusundaki standartları, parlak krom ön ızgara, karartılmış arka camlar, Peugeot LED teknolojili farlar, parlak siyah art tampon eklentisi ve egzoz çıkışları olarak göze çarparken, 19 inçlik JASPE alüminyum alaşım jantlarla tasarım tamamlanıyor.

İç yerde kumaş ön panel ve kapı kaplamaları, ambiyans aydınlatması, modüllü deri kaplı direksiyon, çerçevesiz elektrokrom dikiz aynası, yarı deri kumaş döşeme, mint yeşili dikişli koltuklar, yükseklik ayarlı-bel destekli-ısıtmalı-baldır takviyeli şoför koltuğu, yükseklik ayarlı-bel destekli-ısıtmalı-yolcu koltuğu, akustik lamine ön cam, hava kalitesi sistemi (AQS), tam otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi standart olarak sunuluyor.

Yeni Peugeot 408 Allure’un sürüş takviye sistemleri ortasında, 180 derecelik geri görüş kamerası & 3 imaj modu, ön-arka park sensörü, geri hareket trafik ikaz sistemi, kör nokta ihtar sistemi (75 m’ye kadar algılama), etkin şerit takip sistemi, sürat limiti tanıma ve önerme, akıllı far sistemi (aktif uzun far), etkin tam durdurma güvenlik freni, dur & kalk işlevli adaptif sürat sabitleyici yer alıyor. teknolojik başka donanımlar ortasında, 10 inçlik dijital ön gösterge paneli, 10 inçlik kapasitif dokunmatik ekran, 4 usb irtibatı (type c), kablosuz mirror screen, 12v güç soketi bulunuyor.

Yeni Peugeot 408 GT’de ise Allure’dan farklı olarak, özel gt tasarımı gövde rengi krom ön ızgara, yan gövde Peugeot logosu, Matrix Full LED teknolojili farlar, GT Tasarımı 3D LED art stoplar ve 19 inçlik GRAPHITE alüminyum alaşım jantlar yer alıyor.

İç yerdeki tasarım farklılıkları ise adamite yeşili dikiş ayrıntılı alüminyum ön panel, adamite yeşili dikiş ayrıntılı alüminyum kapı kaplamaları, siyah iç tavan kaplaması, gt logolu ısıtmalı deri kaplı direksiyon, elektrikli 10 istikamet ayarlanabilir-hafızalı-ısıtmalı-ayarlanabilir baldır destekli-masaj işlevli şoför koltuğu (agr onaylı), elektrikli 6 taraf ayarlanabilir-bel destekli-ısıtmalı-masaj işlevli ön yolcu koltuğu (agr onaylı), alcantara yarı deri kumaş döşemeli adamite yeşili dikişli koltuklar ve açılır cam tavan olarak dikkati çekiyor.

Spor Sürüş Paketi’ni de barındıran Peugeot 408 GT, bu sayede, daha süratli vites geçişleri, daha yüksek süratte vites geçişi, spor direksiyon hakimiyeti ve daha süratli tork transferi için optimize edilmiş pedallara kavuşuyor.

Temiz kabin (clean cabin system), elektrikli bagaj kapağı, LED aydınlatmalı & havalandırmalı torpido gözü, visiopark paketi, ön-arka park sensörleri, yan sensörler, 360 derecelik 4 kameralı park dayanağı, geri viteste otomatik alçalan yan aynalar, şerit konumlama asistanı, genişletilmiş trafik levhaları tanıma sistemi, 10 inçlik 3D dijital ön gösterge paneli, I-Toggles ve 3D navigasyon sistemi üzere donanımlar da Peugeot 408 GT’de standart olarak yer alıyor.

En şimdiki sürüş dayanak sistemleriyle donatılan yeni Peugeot 408, aerodinami ile birleşen verimlilik uzmanı motora da sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Fransa’nın Mulhouse kentinde üretilen yeni Peugeot 408’in ilerleyen devirlerde büsbütün elektrikli versiyonun da Türkiye’de satış sunulması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir