Pokemon, Ash ve Pikachu’suz devam edecek

Ünlü Japon anime Pokemon’un ana karakterleri Ash Ketchum ve Pikachu, 1990’lara damga vuran animasyon serisine veda ediyor.

Serinin üretimcileri tarafından Cuma günü yapılan açıklamada Ash ve Pikachu’suz yeni kısımların Nisan 2023’te başlayacağı duyuruldu.

2006’dan bu yana Ash ve birçok karakterin İngilizce seslendirmesini yapan aktris Sarah Natochenny, “Altında yatan neden ne olursa olsun Ash, gelecek jenerasyonların kalbinde sonsuza kadar yaşayacak” dedi.

1997 yılında izleyicisiyle buluşan anime dizisinde Ash, Pokemon ustası olmak üzere macerasına elektrik atakları yapabilen Pikachu ile başladı.

Geçen ay ise Ash, Pokemon Dünya Şampiyonası’nda zafer elde ederken misyonunu de tamamlamış oldu.

Dizi, gelecek döneminde Liko ve Roy isimlerindeki iki yeni karakteri de tanıtacak.

Yapımcılar yeniliklerin, aksiyon, macera, dostluk ve Pokemon da dahil olmak üzere, hayranlarına sevdikleri her şeyi sunacağını söyledi.

Ash ve Pikachu’nun öyküsünün finali, 13 Ocak’ta 11 kısımdan oluşan ve “Pokémon Journeys in the West” ismi verilen kapanış serisinde anlatılacak.

Haber, animenin hayranların da ıstıraba neden oldu. Pek çok kişi seslendirme vazifesini Veronica Taylor’dan sekizinci serinin sonunda devralan Natochenny’nin Twitter’daki paylaşımına karşılık vererek kederlerini lisana getirdi.

Hayranlardan birisi, “ABD’de yayımlanmaya başlamasından bu yana, yani beşinci sınıftan beri bu animenin hayranıyım” dedi ve Natochenny’e emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir