THY en güçlü hava yolu markaları sıralamasında 8. sıraya yükseldi

THY açıklamasına nazaran, bayrak taşıyıcı marka, 2022 yılında bu kategoride 31. sırada yer alırken değerli bir ivme kazanarak bu yıl birinci 10 sıralaması içerisine girdi. Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri pazarlama ile finansman ortasında köprü kurma maksadını taşıyor.

20 yıldan daha uzun bir müddettir markaların finansal pahasını hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını kıymetlendiriyor ve bu markaları ülke ve dal bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, global hava yolları ortasında “En Güçlü Hava Yolu Markaları’” sıralamasında 8. sıraya yükselmekten gurur duyduklarını söz etti.

Bolat,

“2022 yılına kıyasla markamızı 23 basamak birden üste taşıdığımız için farklı bir memnunluk yaşıyoruz. Bu başarıda hisse sahibi olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ülkemizin ulusal bayrak taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olmanın gücüyle markamızı daha kaç başarılarla buluşturmaya devam edeceğiz”

açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir